Účinkující

Pavel Šporcl
Pavel Šporcl je společně se svými proslulými modrými houslemi oceňován po celém světě. Je pokračovatelem „královské linie“ slavných českých houslistů, žákem legendárního pedagoga Václava Snítila (studoval u Jaroslava Kociana, žáka samotného zakladatele české houslové školy Otakara Ševčíka), ale také u Itzhaka Perlmana, Eduarda Schmiedera a Dorothy DeLay. Šporcl, jehož ikonické modré housle přímo pro něj postavil nejlepší současný český houslař Jan Špidlen, se velmi zasloužil o popularizaci klasické hudby ve své zemi – prodal více než 230 000 CD, je častým hostem rozhlasových a televizních pořadů. Pro Českou televizi natočil také dokumentární cyklus o velkých českých houslistech historie a dlouhodobě uvádí oceňovaný pořad Hudební Perličky Pavla Šporcla seznamující již malé děti s klasickou hudbou.

Vojtěch Novák
Vystudoval konzervatoř v Plzni (klavír u Antonína Brejchy a varhany u Jitky Chaloupkové), HAMU absolvoval ve třídě varhaníka Jana Hory. Následovalo postgraduální studium na univerzitě v Essenu (Gisbert Schneider). Od roku 1992 zastává roli pedagoga na Plzeňské konzervatoři, kde je zároveň i zástupcem ředitele. Působí v řadě komorních souborů jako klavírista a vystupuje jako sólista varhaník.

Jiří Pavlica & Hradišťan
Jiří Pavlica & Hradišťan je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice.

Alžběta
Kapela Alžběta byla založena v polovině roku 2011 a od svého vzniku se soustředí na vlastní autorskou tvorbu. Má za sebou řadu vystoupení po celé České republice a její hudbu jste mohli slyšet na prestižních festivalech, jako jsou Masters of Rock ve Vizovicích, Rock of Legends v Hořicích a spoustě dalších. Její videoklipy můžete vidět nejen na jejím YouTube kanálu, ale i v televizi. Hudba Alžběty se objevuje i na několika známých rádiových stanicích, například na Radiu Hey nebo Radiu Beat.

De Bill Heads
Počátky kapely DE BILL HEADS z Turnova sahají až do roku 1996. Na české rockové scéně tedy není nováčkem. Za dobu svého působení se kapela představila a představuje na mnoha hudebních festivalech v napříč celou Českou republikou i na Slovensku, samostatných koncertech a v neposlední řadě jako mnohaletý host na letních tour skupiny TŘI SESTRY, se kterou pravidelně koncertuje již sedm let. DE BILL HEADS mají na svém kontě celkem čtyři studiová alba a výběrové DVD.

The CELLO Boys
Vznik kapely The CELLO Boys se váže k podzimu roku 2016. Za dobu dosavadní umělecké činnosti má za sebou řadu vystoupení jak v České republice, tak v zahraničí. Kapela vystoupila na mnoha akcích, jako jsou plesy, festivaly, veřejné akce, obecní slavnosti, firemní večírky a další.

Honza Křížek
Zpěvák, hudebník, skladatel a producent Honza Křížek, známý především z působení v kapelách Walk Choc Ice, Kollerband a Blue Effect se po ukončení činnosti Blue Effect vydal na sólovou dráhu. Během ní už stihl vydat 3 studiová alba. První pop-rockové album Honza Křížek z roku 2017, druhé crossoverové album Revoluce z roku 2021 a aktuální album III, které vyšlo v dubnu 2024 a na kterém spojuje oba dva hudební světy v jeden kompaktní celek. Honza se svou kapelou, kterou tvoří bubeník Honza Pavlíček, baskytarista Ondra Stehlík a kytarista Ondřej Bezvoda pravidelně koncertuje po celé republice. Kromě toho se také věnuje skládání filmové a reklamní hudby.

Štěpán Rak
Štěpán Rak (1945) je znám především jako kytarista, skladatel a improvizátor. Na koncertě se představí ve všech těchto uměleckých oblastech. Takzvané „Rakovo tremolo“ se stalo v kytarovém světě pojmem. Užívá v něm techniku hry všemi pěti prsty pravé ruky na jedné i více strunách současně. Štěpán Rak založil v roce 1982 obor kytara na pražské HAMU, kde se v současné době věnuje především výuce improvizace. A právě toto jeho umění budete moci ocenit během celého koncertu. Celoživotní snahou profesora Štěpána Raka je představit kytaru nejen jako sólový nástroj, ale i jako orchestr.

Jan-Matěj Rak
Jan-Matěj Rak se narodil 28.května l977 ve finském městě Jyväskylä. Po svém otci, skladateli a kytarovém virtuosovi Štěpánu Rakovi zdědil hudební vlohy a rovněž se vydal na cestu hudebníka. Ačkoli začal se studiem klasické kytary, zvolil si nakonec cestu jiným, svébytným směrem.

Jan Jareš
Jan patří mezi pozoruhodné osobnosti současné hudební scény, a to navzdory zrakovému handicapu, který musí od narození překonávat. Díky mimořádnému talentu a vnitřní síle absolvoval populární zpěv a klavír na Pražské konzervatoři jako jediný nevidomý student v novodobé historii školy. Po dokončení studia začal Jan budovat svou hudební kariéru. Dnes odehraje desítky koncertů ročně a působí rovněž jako žádaný cocktail pianista v předních pražských hotelech. Způsob, jakým dokázal uplatnit své nadání, je inspirující v mnoha ohledech.

Musica Lucis Praga
Členy souboru jsou výrazné osobnosti, jak umělecky, tak lidsky vyzrálé, s nevšední uměleckou historií a osobním vývojem. Přestože členové Musica Lucis Praga působili a působí i v dalších komorních souborech, nacházejí v tomto svém souboru další kvalitu a přístup k hudbě, podmíněný právě jejich uměleckou a životní zkušeností.

Matyáš Novák
Matyáš Novák patří díky mimořádnému harmonickému cítění, širokému repertoáru a vynikající úhozové technice k nejperspektivnějším pianistům své generace. V deseti letech vystoupil poprvé s orchestrem, v devatenácti debutoval v Carnegie Hall, ve dvaceti se představil samostatným recitálem na festivalu Pražské jaro. O jeho zcela mimořádném hudebním talentu svědčí nejen množství cen na domácích a zahraničních soutěžích, ale i fakt, že ve svém mladém věku má v repertoáru čtyři desítky koncertů s orchestrem a stovky skladeb pro sólový klavír.

František Kinský
František Kinský se narodil 27. prosince 1947 v Hradci Králové jako Maria František Emanuel Jan Sylvester Alfons hrabě Kinský z Vchynic a Tetova. Je potomkem kostelecké větve šlechtického rodu Kinských a prvním synem hraběte Josefa Kinského z Vchynic a Tetova a Bernadetty Kinské, rozené Merveldt.