Musica Lucis Praga

Musica Lucis Praga

V létě 2003 se sešlo pět přátel, hudebníků, aby si zahráli pro své potěšení. Z náhodného vystoupení se časem vyvinula pravidelná spolupráce a vznikl tak smyčcový komorní soubor. Ten působil zpočátku pod jinými jmény (Pellant Collegium, pak jako Conca Collegium), aby se od konce roku 2013 představil jako Musica Lucis Praga.

Jméno Musica Lucis Praga se začalo objevovat na české hudební scéně v osmdesátých letech, zejména v souvislosti s nahrávkami a koncerty jazz rockové skupiny C&K Vocal. A když soubor hledal název, který by lépe vyjadřoval jeho charakter, zvolil pro svoji další činnost toto jméno.

Členy souboru jsou výrazné osobnosti, jak umělecky, tak lidsky vyzrálé, s nevšední uměleckou historií a osobním vývojem. Přestože členové Musica Lucis Praga působili a působí i v dalších komorních souborech, nacházejí v tomto svém souboru další kvalitu a přístup k hudbě, podmíněný právě jejich uměleckou a životní zkušeností. Spolupráci vyhraněných uměleckých osobností, členů souboru, vznikají výrazné interpretace hudebních děl, kultivované i dramatické, stylové a sdělné pro posluchače.

Musica Lucis Praga má ve svém repertoáru převážně barokní skladby, ale hraje i skladby napsané soudobými skladateli pro toto společenství. Soubor je partnerem význačných českých sólistů – houslisty Václava Hudečka, hobojisty Viléma Veverky, trumpetisty Miroslava Kejmara, houslisty Jaroslava Svěceného a dalších.

V roce 2018 se vrací soubor ke kořenům z osmdesátých let, kdy se poprvé představil při nahrávání projektu C&K Vocalu Cesta světla. V tomto okamžiku je Musica Lucis Praga společenstvím muzikantů, převážně členů Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kteří sdílejí podobné umělecké a životní zkušenosti, názory a postoje prostřednictvím společné interpretace komorní hudby.

Zpět na výpis účinkujících